logotyp

Aktuality - co se děje ve škole

 • image 948
 • image 943
 • image 941
 • image 940
 • image 939
 • image 938
 • image 937
 • image 947
 • image 946
 • image 945
 • image 944
šablonyGrand Prix Kolín

Informace pro rodiče (kliknout na obrázek)

Informace pro rodiče (kliknout na obrázek)

Vážení rodiče,

žáci se budou od 3.1. 2022 testovat dvakrát týdně a to každé pondělí a čtvrtek první vyučovací hodinu po dva týdny měsíce ledna.

Žáci se budou testovat již zavedenými antigenními testy z přední části nosu.

V případě pozitivity žáka  vyzvedává zákonný zástupce a žák musí absolvovat PCR test.

Žák, který v pondělí nebo ve čtvrtek není přítomen ve škole, bude dotestován v den návratu do školy. Svůj návrat oznámí rannímu dozoru do školy, který zajistí žákovo dotestování.

 

Alena Bernardová 30.12. 2021

Vyhlášení ředitelského volna

Oznámení o vyhlášení ředitelského volna

V souladu s § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) v platném znění, vyhlašuje ředitelka základní školy, jejíž činnost vykonává Základní škola Zásmuky, okres Kolín z důvodu, zejména organizačních a protipandemických na středu 22. prosince 2021 ředitelské volno.

Návštěva kanceláře po telefonickém objednání.


Mgr. Alena Bernardová, ředitelka školy

V Zásmukách 14.12. 2021

 

Celoplošné testování do konce února 2022

Žáci se budou testovat každé pondělí první vyučovací hodinu a to do konce února 2022.

Žáci naší školy se budou testovat již zavedenými antigenními testy z přední části nosu.

V případě pozitivity žáka vyzvedává zákonný zástupce nebo jím pověřená osoba a žák musí absolvovat PCR test.

Žák, který v pondělí není ve škole přítomen, bude otestován v den návratu do školy. Svůj návrat oznámí v ředitelně hned po příchodu do školy a provede si pod dohledem asistentky pedagoga test.

Netestují se žáci očkovaní a ti, kteří spadají do doby 180 dnů od pozitivního testu na covid-19.

Alena Bernardová

Změna přestávek

Změna Velké přestávkyZměna Velké přestávky

Exkurze do skanzenu - Přerov nad Labem - 16.12.- 6. ročníky

Exkurze do skanzenu - Přerov nad Labem - 16.12.- 6. ročníky
Ve čtvrtek 16. 12. vyrazily třídy 6.A a 6.B do skanzenu v Přerově nad Labem na výstavu "Svátky zimy." Ve skanzenu byly různé chaloupky, které byly staré a dovezené z okolí. Vyzdobené chaloupky byly věnovány různým svátkům zimy, např.sv. Mikuláši, sv. Lucii atd. Nejprve jsme si prohlédli všechny chalupy, pak jsme ve skupinách hledali různá řemesla a nakonec jsme šli nakoupit do stodoly vánoční suvenýry. Domů jsme si vezli nejen sladké pochoutky,ale i spoustu zážitků. Ve škole nás pak druhý den ještě čekal zábavný kvíz na to, co jsme si zapamatovali a sladké odměny za správné odpovědi.

Aneta Šípková 6:B

Čokoládovna Šestajovice 2.AB

Čokoládovna Šestajovice 2.AB
Po dlouhé době jsme se konečně dočkali prvního výletu s našimi dětmi a paní učitelkami. Navštívili jsme s 2.A. a 2.B. čokoládovnu v Šestajovicích, kde měly děti možnost si vyrobit vlastní čokoládu.
Každý podle své chuti. Výlet se nám vydařil a spokojenost byla na všech stranách. Těšíme se na další zajímavé akce:)

Cesta do staletí

Cesta do staletí

Dne 3.12. 2021se třída 7. A účastnila projektu Cesta do staletí aneb Stříbrná horečka na Horách Kutných za vlády Václava II. Děti si prožili pár věcí ze života kutnohorských havířů, seznámili se s těžbou stříbra a jeho zpracováním v Kutné Hoře za vlády Václava II. Nakonec si vyrazili pražský groš na památku. Nejlepší na tom bylo, že jsme nemuseli ani vytáhnout paty ze Zásmuk, protože pracovníci z Muzea stříbra v Kutné Hoře přijeli za námi. ???? Tímto děkujeme paní Kateřině Vondruškové a panu Jiřímu Kremlovi za poutavou a zajímavou prezentaci.

učitelka dějepisu

Jana Spudilová

Byl u nás Mikuláš

Byl u nás Mikuláš
V pátek 3.12. 2021 se naši deváťáci převlékli za čerty, Mikuláše a anděly. Chodili do nižších tříd, kde si k sobě volali hříšníky, aby jim připomněli jejich hříchy. Ti museli říkat básničku, nebo zpívat písničku a slíbit, že se polepší. Ve třídách se většinou našli i hodní žáci, ty andělé odměnili. Následně se Mikuláš, tři čerti a dva andělé přesunuli do zásmucké mateřské školy. Tam jim třídy Berušek, Včeliček a Motýlků zazpívaly každá dvě písničky. I tady si Mikuláš pozval k sobě zlobilky a nezbedníky a všichni slíbili, že se do příštího roku polepší! Andělé a čerti všem dětem rozdali mikulášskou nadílku, aby odměnili ty děti, co byly hodné, nebo slíbily, že už zlobit nebudou. 

Deváťákům se vše moc vydařilo, všichni si to užili. Tím se uzavřela další naše společná vzpomínka. 
Adéla Pichlová, 9. A

Projektový den ve ŠD/ŠK

Projektový den ve ŠD/ŠK

Projektový den ve  ŠD/ŠK ze dne: 11.11.2021

      Téma jsme nazvali- 

ŠKOLNÍ ZAHRADA – ŘÍ, ŘÍJEN, LISTOPAD- V PŘÍRODĚ JE POŘÁD CO SLEDOVAT

 Rozdělili jsme téma na 4 bloky a dvě skupiny žáků (I., II. třída ŠD a III.-IV. třída ŠK)

 1. Poznávání základních druhů rostlin a živočichů žijících v okolí stojatých vod, modelovým příkladem bylo jezírko na zahradě ZŠ Zásmuky.

- procvičování probíhalo ve spolkové klubovně Města Zásmuky formou určování obrázků podle vlastního výběru dětí na magnetické tabuli

       2.  Mikroskopování připravených preparátů hmyzu (noha včely, kobylky) a části těla (křídlo vážky,    

               noha  a kusadla krtonožky)vzorky těl dospělců těchto druhů.

             - na závěr žáci nakreslili na papír náčrty různých části těla hmyzu, které je nejvíce zaujali

      3.    Tvoření zmenšeného modelu zahrady -  stromy, keře, mechy, známé druhy živočichů, houby.

            - použili jsme přírodní materiály, které jsme vložili na vyrobenou konstrukci (dřevěná paleta 

               s vyvrtanými otvory doplněná o návrhy zvířat).

            -použitý materiál korkové zátky, skořápky od vlašských ořechů, šišky a větve jehličnanů

      4.    Hry mimo klubovnu

            - rozdělili jsme žáky na dvě skupiny podle věku a předpokládaných znalostí o přírodě v prostoru 3X3. 

            - hra započala položením  papírové lístky s úkoly (tvrzeními o zákonitostech v přírodě), na které bylo 

              možno odpovědět variantami ANO x NE

           - za správnou odpověď získali žáci bod

Závěrem následovalo celkové shrnutí a vyhodnocení soutěží, obrázků a žáci obdrželi na památku fotografii sovičky s názvem projektového dne.

    Děkujeme dalším lektorům – Ing. M. Petr, Mgr. Eva Šebková za spolupráci a odměnu pro žáky.

                                               Edita Petrová

Návštěva 5.A na statku.

Návštěva 5.A na statku.
Na pátek 26. listopadu jsme se všichni moc těšili. Čekalo nás plno zážitků a překvapení. Domácí zvířata, která zde chovají rodiče našeho spolužáka Tomáše někteří z nás již znají, ale dnes to bylo i se zajímavým výkladem. Hned při příchodu nás uvítalo nedávno narozené telátko, které jsme si mohli nakrmit z lahve. Paní Nevařilová velice zajímavě vyprávěla o všech domácích zvířatech, která nám ukazovala. Všichni jsme pozorně poslouchali, protože na závěr nás čekala „ bojovka“, která měla prověřit naše získané znalosti. Po prohlídce zemědělských strojů – traktorů, kombajnu a secího stroje přišla všemi očekávaná hra. Úkoly nabyly lehké, ale odměna v podobě sladkostí byla velkým překvapením. Moc děkujeme Tomášovi a jeho rodičům za zajímavý a zábavný program, který pro nás připravili.
 
Žáci třídy 5.A a Hana Bubeníková / třídní učitelka /

Návštěva SPŠ Kolín

Návštěva SPŠ Kolín

V pátek 19.11. jely naše třídy 6.A a 6.B na Střední průmyslovou školu strojírenskou v Kolíně. Tam jsme se rozdělili do tří skupin. Jedna skupina programovala roboty, druhá skupina tvořila 3D samolepky a třetí skupina navrhovala na počítači roboty, vázy a stojánek na mobil. Vše nám vysvětlovali žáci 4. ročníku. Líbilo se mi, že jsme mohli vidět naživo, jak 3D tiskárna funguje a naučit se zase něco nového. Kluci byli moc hodní a vše nám ochotně vysvětlovali. Po třech hodinách na nás čekal výborný oběd , malé dárečky a cesta domů. Jsem ráda, že jsme se tam mohli podívat a věřím, že to nebylo naposledy. Bylo to opravdu skvělé!!!

Děkujeme. Bára Jindrová 6.A

Tvoření s Maruškou a Helčou ve školní družině

Tvoření s Maruškou a Helčou ve školní družině

Exkurze do K. Hory

Exkurze do K. Hory
Exkurze do K. Hory (pivovar, Dačického dům, Muzeum čokolády, Muzeum kutnohorských pověstí)- 9. ročníky
V pondělí 15.11. jsme se vydali na exkurzi do pivovaru v Kutné Hoře. Díky panu Zvoníkovi, který je bývalým žákem naší školy, jsme mohli vidět podrobně celý proces výroby piva. Potom jsme navštívili zrekonstruovaný měšťanský Dačického dům, který jsme si celý prohlédli a kde na nás čekala prezentace a následně i zajímavý kvíz, týkající se významných osobností Kutné Hory. Po krátkém obědě jsem navštívili Muzeum čokolády, kde jsme ochutnali kakaový bob, různé druhy čokolády a seznámili se s tím, jak se čokoláda vyrábí. Na závěr jsme si prošli Muzeum kutnohorských pověstí, kde jsme se dozvěděli například to, jak byla založena K.Hora. Byl to krásný a naučný výlet, který jsme si moc užili.
Simona Sińorová, Magda Bubáková IX.B
foto: Nicol Weissová IX.A

Mladý technik (4. a 5. třída)

Mladý technik (4. a 5. třída)

Žáci 4. a 5. třídy na kroužku Mladý technik pomocí stavebnice merkur postupně dle návodů nebo i své vlastní fantazie sestavují různé modely ze stavebnice merkur viz fotogalerie.

Čistírna odpadních vod v Zásmukách - 8.AB- 9.11.

Čistírna odpadních vod v Zásmukách - 8.AB- 9.11.
V úterý 9. listopadu se naše třídy 8.A a 8.B vydaly na exkurzi do čistírny odpadních vod. Nejprve jsme si  s paní učitelkou v hodině chemie prošli prezentaci:Jak se čistí voda a připravili jsme si otázky, na které jsme chtěli dostat odpovědi. Pak jsme vyrazili na čističku vody v Zásmukách, kde se nás ujal pan Jeřábek, vedoucí technických služeb. Ochotně nám vše ukázal a vysvětlil.Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí. Nejdříve jsme viděli průtok znečištěné vody, poté její přefiltrování a dokonce i nádrže, kam se přidávají speciální bakterie. Nakonec zcela čistá voda odtékala do potoka. Děkujeme panu Jeřábkovi za zajímavý výklad, návštěva čistící stanice se nám moc líbila.

Lucie Boulová, 8.A

ŠKOLNÍ KLUB

ŠKOLNÍ KLUB

V klubu (třídě) se scházíme pravidelně po vyučování, povídáme si o zážitcích ze školních lavic, odpočíváme a relaxujeme tvořením z různých materiálů, pletení z bavlnek, skládání z papíru. V příjemném počasí chodíme společně na vycházky, pečujeme o záhony, jezírko ve školní zahradě a nakonec si společně si zasportujeme na školním hřišti.  K doplnění znalostí nejen o přírodě i hrám využíváme školní i tablety.

Edita Petrová

Chemie - 8.- ročník

Chemie - 8.- ročník

V chemii probíráme nyní metody oddělování složek ze směsí.

Vyzkoušeli jsme si filtraci. Ve skupinkách jsme měli za úkol oddělit směs aktivního uhlí a vody. Děkujeme Pavlovi za to, že uhlí přinesl, bez něj bychom si filtraci nemohli vyzkoušet. Potřebovali jsme nálevku, stojan, kádinky, vatu a filtrační papír. Bylo to fajn, zkusit si vše prakticky. Už se těšíme na další cvičení.

B. Jirsíková - 8.A

Planetárium - 6.AB

Planetárium - 6.AB

V pondělí 25.10.2021 jely naše třídy 6.A a 6.B do planetária. Planetárium se nachází v Praze. Byli jsme na promítání pořadu Pohyby Země. Promítali nám hvězdnou oblohu a různé planety. Pak nám vysvětlovali, proč se na Zemi střídají roční období. Ve vestibulu jsme si mohli vyzkoušet hodně zajímavých věcí, například to, jak velká je gravitace na jednotlivých planetách. Měli tam také obchod, kde jsme si mohli koupit různé pohlednice, záložky, knížky a samolepky s obrázky z vesmíru. V planetáriu se všem moc líbilo.

A.Šípková 6.B

Chemie - 9. ročníky

Chemie - 9. ročníky
V hodinách chemie nyní probíráme elektrolýzu. Paní asistentka Mikšovská nám přinesla ukázat model elektrolyzéru, který si doma sestavila. Vysvětlila nám, jak vše funguje a spolu s ní jsme zkusili vyčistit starou podkovou od rzi. Podkovu se nám podařilo krásně vyčistit, ani to dlouho netrvalo. Moc se nám to líbilo a paní asistence děkujeme za praktickou ukázku.
Nicol Weissová - 9.A

Instruktážní video AG testy Genrui

Turistický kurz - 27.9.- 1.11.- 8. a 9. ročníky

Turistický kurz - 27.9.- 1.11.- 8. a 9. ročníky
   27.září jsme deváťáci a osmáci vyrazili na turistický kurz  do Rokytnice nad Jizerou.Staraly se o nás paní učitelky Pecharová, Verflová a Hartmanová a také  zdravotnice Maruška, která na nás čekala vždy s úsměvem na tváři.
   První výšlap byl hned první den a bylo to na vyhlídku Stráž. I když jsme šli do kopce ,který vypadal, že snad nikdy neskončí , tak výhled stál za to. Pod námi se objevila celá Rokytnice !
   Druhý den jsme šli na kopec Ručičky. Tento kopec nám také dal dost zabrat ,ale všichni jsme to zvládli a vylezli jsme nahoru jako vítězové!
   Třetí den byl celodenní výlet..Jeli jsme do Harrachova, kde jsme navštívili sklárnu ,kde to bylo také moc zajímavé a pak jsme pokračovali k Mumlavskému vodopádu, kde jsme si všichni udělali fotky na památku. Nakonec jsme šli do muzea s názvem Šindelka.
   Čtvrtý den na nás čekal malý okruh kolem Rokytnice a různé hry s diskotékou a bohužel balení. Bylo nám líto, že už je pátek a musíme jet domů. 

Turisticky kurz se nám všem moc líbil. 

Nicol Weissová a Viky Dvořáková 9.A

Jak jsme si hráli na archeology.

Jak jsme si hráli na archeology.

V úterý 14. září si třída 6.B zahrála na archeology. Jejich učitelka dějepisu s panem školníkem připravila aktivní hodinu dějepisu. Děti se na dvě hodiny změnily v archeology. Vyzkoušely si různé druhy jejich práce – vykopávání předmětů ze země, čištění, dokumentování, zakreslení místa nálezu.

Při práci děti prožily radost a očekávání z toho, co najdou, ale i trochu adrenalinu. A to, když  dlouho po nálezu prvního předmětu (Věstonické venuše) nenašly dalších 5. Až paní učitelka dostala nápad a poslala pro pana školníka, který jediný věděl, kam ukryl „naše poklady.“ Potom už rychle našly zbývající předměty. Ale největší radost měla paní učitelka, protože to byly její a zapůjčené poklady.


Jana Spudilová

informace k 1. září

Zahájení školního roku 2021/2022   
1. září


...

Slavnostní zahájení pro prvňáčky

pro zobrazení klikněte

9B po rozloučení na úřadě

Školní poznávací vycházku po okolí Zásmuk 6.A

Školní poznávací vycházku po okolí Zásmuk 6.A
V pátek 25.6. 2021 se naše třída 6.A  vydala na závěrečnou školní poznávací vycházku po okolí Zásmuk. Naším cílem byl historický barokní most v Toušicích. Cestou děti plnily zábavné úkoly, které si pro ně připravily třídní učitelka a paní asistentka. Protože nám přálo i počasí, vycházka se vydařila a všem se nám moc líbila.
tř. učitelka 
Jana Spudilová

Výlet: Velký Blaník 9AB

Výlet: Velký Blaník 9AB

Procházka na Velký rybník a do Kurné Hory 9AB

Procházka na Velký rybník a do Kurné Hory 9AB

Úterní vycházka do okolí Zásmuk – 3. B

Úterní vycházka do okolí Zásmuk – 3. B

V úterý ráno naše třída vyrazila na dopolední vycházku. Prošli jsme se ulicemi Zásmuk a asi po hodině jsme našli travnaté posezení, kde jsme si ukázali záchranu zraněného (fixaci horní a dolní končetiny a přepravu zraněného). Poté jsme pokračovali do zdejší bažantnice. Našeho putování jsme ukončili krátkým utkání ve fotbalu s našimi spolužáky z 5. A. Toto dopoledne bylo moc příjemné. 

Cyklovýlet 5A

Cyklovýlet 5A

Dne 18. 6. 2021 podnikli žáci 5.A s paní učitelkou Šebkovou a paní učitelkou Literovou cyklistický výlet. Trasa vedla přes Hatě do Uhlířských Janovic, kde si děti daly delší přestávku a občerstvily se, aby nabraly sílu na cestu zpět, která vedla přes Skvňov, Církvici a Sobočice. Dohromady žáci ujeli skoro 30 km, a to překvapivě velice svižným tempem, neboť se ve zdraví všichni vrátili již krátce před dvanáctou hodinou, takže se rovnou šli posilnit po náročném sportovním výkonu do školní jídelny.

Shopping

Shopping

V posledním vyučovacím týdnu si žáci 3.A a B a žáci 4.A (skupiny p.uč. Šebkové) zpestřili výuku anglického jazyka skutečným nakupováním v místním obchodě. Díky vstřícnému přístupu a ochotné spolupráci majitelky obchodu Janě Siňorové si děti vyzkoušely anglickou konverzaci v reálném životě.

Projektový den s družinou-Živá zahrada

Projektový den s družinou-Živá zahrada

Jak se baví děti ze 3.B

Nápověda


Obrázkový návod jak se připojit

Učebna Google z pohledu studenta

Práce s úlohami v učebně googl

Používání školního účtu v mobilu nebo tabletu

Důležité je v mobilním telefonu a případně v tabletech stáhnout zdarma aplikace:

Google Meet 
(na videohovory)
Google
Classroom (učebna pro jednotlivé předměty)
Gmail 
(pro čtení emailů) - není nutno stahovat pokud vaše zařízení podporuje googl účet a v nastavení telefonu můžete vložit dalsí e-mail do telefonu.

Pokud si nevíte rady jsem tu Vás

Mgr. Jiří Kašpar
Tel: 739 748 648
Email: kaspar@zs-zasmuky.cz

Nevolat kvůli školnímu emailu do ředitelny!!!

NÁSTĚNKA

Celoplošné testování do konce února 2022
Základní škola Zásmuky, okres Kolín

Komenského náměstí 94
281 44 Zásmuky

Ředitelka školy: Mgr. Alena Bernardová
Zástupkyně ředitelky: Mgr. Hana Pecharová

Tel/fax: +420 321 796 236 (ředitelna)

E-mail: reditelstvi@zs-zasmuky.cz
Domů ZŠ Zásmuky

Created by © 2013 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy