logotyp

Školní rok 2018/2019

Zájezd do Velké Británie

Vážení rodiče,

v letošním školním roce Vašim dětem z 2. stupně nabízíme jet na studijně vzdělávací zájezd do Velké Británie. Plánovaný termín je duben 2019. Místo pobytu: Brighton, délka pobytu 7 dní. Veškeré bližší informace Vám budou sděleny osobně na schůzce v 16:30 dne 24. 10. 2018 v budově ZŠ Zásmuky.

Otevření nové venkovní učebny

Otevření nové venkovní učebny

V úterý 16. 10. 2018 odpoledne byla na školní zahradě slavnostně otevřena nová venkovní učebna, která bude sloužit výuce v přírodním prostředí.

Jde o projekt, který bylo možno realizovat díky finančnímu daru společnosti DELMART s.r.o.

Kromě pěkných dřevěných lavic, stolů a tabule vznikly na školním pozemku další prvky, které pomohou vytvářet u dětí/žáků kladný a odpovědný vztak k přírodě: rozšířené jezírko s vodními rostlinami a živočichy, vyvýšený bylinkový záhon, který využijí i paní kuchařky a dokonce hmyzí hotel s různými výplněmi vhodnými pro osídlení mnoha druhy hmyzu, které pak žáci budou moci pozorovat a případně jim životní prostředí i upravovat.
Součástí slavnostního otevření venkovní učebny byla i první vyučovací hodina Přírodopisu pro žáky IX.A, kterou vedl pan učitel Svoboda.

Za realizaci projektu s využitím finančního daru společnosti DELMART s.r.o. děkujeme Mgr. Evě Šebkové a Ing. Milanu Petrovi.

Noc vědců

Noc vědců

V pátek 5.10 se naše škola zúčastnila akce s názvem ,,Noc vědců“. Konalo se  to v gymnáziu ve Slaném u Prahy.

Na úvod nám ukázali malý pokus s dusíkem a potom už jsme procházeli jednotlivé třídy školy sami. Mohli jsme zde vidět fyzikální i chemické pokusy.

Nejvíce mě zaujala místnost, kde se pracovalo hodně s ohněm a sodou. Líbilo se mi například jak si doma vyrobit lávovou lampu.

Tato akce trvala do půlnoci a zakončila se ohnivou a laserovou show. Určitě bych to doporučila Všem, koho zajímají různé chemické nebo fyzikální pokusy.

Ráda bych se zúčastnila další takové akce.


Natálka Zvoníková

Sázení lípy republiky

https://www.zonerama.com/ZakladniskolaZasmuky/Album/4885828Děti z družiny s paní vychovatelkou pomáhaly 27. 11. se sázením Lípy republiky v parku na Komenského náměstí.

Akci připravil Ing. Milan Petr a zúčastnila se jí i paní starostka PhDr. Marta Vaňková.

Orientace ve fotogalerii

Orientace ve fotogalerii

Mikulášské obchůzky

Mikulášské obchůzky
Ve středu 5. 12. navštívily i naši školu mocnosti pekelné a nebeské. Všichni žáci devátých tříd uspořádali pro spolužáky z ostatních tříd mikulášskou obchůzku. Mikuláš spravedlivě podle knihy hříchů posoudil chování a děti dostaly od andělů buď sladkost, nebo od čertů uhlí. Hříšníci se museli vykoupit písničkami a básničkami. A nechyběly sliby, vždyť pekelníci byli strašidelní. Posuďte ve fotogalerii sami. Přejeme nám všem, aby sliby přešly ve skutečnost.

Zvýšení cen školního stravování

Zvýšení cen školního stravování

Vybíjená 2019

Vybíjená 2019

Vybíjená 2019

V únoru jsme se s našimi žáky zúčastnili turnaje na vybíjené, kde jsme v silné konkurenci obsadili nádherné 4. Místo.

Sálová kopaná

Sálová kopaná

21.3.2019 jsme se s našimi žáky zúčastnili turnaje s sálové kopané, kde jsme obsadili nádherné 2. Místo.

Stavebnice MERKUR

Stavebnice MERKUR

Stavebnice MERKUR

V březnu měli žáci tříd 7A a o týden později 7B možnost si vyzkoušet jemnou motoriku se stavebnicí MERKUR na 6ZŠ v Kolíně. Naše výtvory, viz fotoalbum.

Ukončení ranního pobytu ve škole

31.03. 2019
Ke konci března 2019 byla žákům ukončena možnost ranního pobytu ve škole před vyučováním. Od 1. dubna se vracíme k původně platnému režimu - žáci budou vpuštěni do školy se zazvoněním v 7,15 hodin. V případě nepříznivého počasí mají žáci, kteří přijíždějí do školy dříve, možnost pobývat v zastřešeném prostoru na schodišti.

Možnost pobytu žáků ve škole o polední pauze stále zůstává.

Hana Kovářová

ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ K ZÁKLADNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ K ZÁKLADNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

Czech Target Sprint Open

Czech Target Sprint OpenV úterý 16. dubna 2019 se seriál Czech Target Sprint Open přesunul na Kolínsko, konkrétně do Zásmuk, kde soutěžili žáci 7. a 8. tříd. Na místním fotbalovém hřišti v bažantnici si žáci ZŠ Zásmuky vyzkoušeli novou sportovní disciplínu Target Sprint, která v sobě kombinuje běh střední vzdálenost a střelbu z laserových pušek.

Panovala velmi příjemná sportovní atmosféra, kterou doprovázelo slunečné jarní počasí a možná i díky tomu všichni, kteří se do závodů zapojili, doběhli do cíle a závod dokončili.

Fotky ze soutěže fotogalerie školy

Výsledky soutěže na oficiálních stránkách Czech Target Sprint Open

Anglie - Brightonu

Anglie - Brightonu

V termínu od 28. 4. do 4. 5. 2019 se několik žáků naší školy vydalo do přímořského města na jihu Anglie - Brightonu. 

Během těchto dnů děti dopoledne absolvovaly výuku anglického jazyka s rodilými mluvčími a v odpoledních hodinách navštívily několik zajímavých míst.

První den si prohlédly samotné město Brighton a navštívily The Royal Pavilion (Královský palác), historické centrum The Lanes,  mořské akvárium Sea Life Centre - nejstarší na světě, proslulé molo Brighton Pier s atrakcemi a stánky s jídlem a v neposlední řadě i pláž, kterou využily k odpočinku, povídání a hledání mušlí a kamínků. Večer se ubytovaly v hostitelských rodinách, kde měly zajištěnou stravu, a tak některé z nich ochutnaly např. tradiční fish and chips, pizzu s hranolky či smažené párky.

Pokračování.... popis zájezdu a dále zkušenosti dětí. Fotky ve fotogalerii nebo viz obr.

Anglie - Brightonu 28. 4. do 4. 5. 2019

Popis zájezduPopis zájezdu

Zkušenosti dětíZkušenosti dětí

Ukončení činnosti zájmových kroužků

K 31. 5. 2019 bude ukončena činnost všech zájmových kroužků s výjimkou Angličtiny hrou pro 1. a 2. ročník – ta poběží až do 12. 6. včetně.

Předměty speciálně-pedagogické péče a pedagogické intervence („doučování“) budou probíhat až do pátku 14. 6. 2019.


Hana Kovářová, ředitelka školy

Deváťáci vyrazili do KRNAPu

Deváťáci vyrazili do KRNAPu

Letošní deváťáci strávili svůj poslední školní výlet na chatě Lesní bouda v Krkonoších. Výlet se konal ve dnech 18. 5. až 22. 5.

Výlet jsme zahájili krátkou vycházkou po místních vrcholcích hor, kde jsme se zastavili na Chatě na rozcestí a dali si něco malého k snědku.

Druhý den jsme šli na túru na Luční horu, kde jsme mohli navštívit sněhové barikády, které sahaly do výše až 7m. Všichni jsme se na chatu úspěšně vrátili a s chutí si vychutnali výborný oběd z místní kuchyně.

Naše večery se nesly v duchu nacvičování pohádek na konec školního roku, všichni jsme se aktivně zapojovali, aby se pohádka líbila.

Když jsme se vraceli domů, byli jsme všichni smutní, že se musíme vracet domů a hlavně do školy.

Všem se nám nejvíce líbila místní kuchyně, která chutnala o to lépe, když jsme se vraceli z "krátkých procházek do mírných kopečků." J

Všichni jsme se společně sblížili a tyto akce doporučujeme i nižším ročníkům, aby poznali své spolužáky mnohem lépe, než je znali do této chvíle.

                                                                                                                   Dan Chochola, Honza Hron, 9.A

Vyhlášení konkurzu na místo ředitele/ředitelky ZŠ Zásmuky

Vyhlášení konkurzu na místo ředitele/ředitelky ZŠ ZásmukyDalší informace jsou na webových stránkách Města Zásmuky www.zasmuky.cz nebo na tel. č. 322 312 873.

Den otevřených dveří 20.6.2019 - začátek ve 14h

Den otevřených dveří 20.6.2019 - začátek ve 14h

Předvedeme Vám

-Divadlo

-Humorné scénky

-Ukázky výuky

-Dramatizace v cizích jazycích

-Vystoupení pěveckého sboru

-Taneční a sportovní vystoupení a mnoho dalšího...

 

Bude připraveno -Občerstvení; příklady výrobků žáků

 
MOC SE NA VÁS TĚŠÍME!!

Finále v Čáslavi ovládla ZŠ Zásmuky

Finále v Čáslavi ovládla ZŠ Zásmuky
Atletický stadion Vodranty v Čáslavi byl v úterý 18. června 2019 dějištěm druhého finálového klání premiérového ročníku školních závodů Czech Target Sprint Open. Celkem 154 dětí – žáků 7. a 8. tříd z 16 základních škol na Kolínsku a Kutnohorsku bojovalo ve velmi teplém červnovém počasí o medaile a poháry v soutěži jednotlivců, ale také bojovali o co nejlepší čas v soutěži škol. Do té se zapojilo celkem 14 kol, které měly v každé ze 4 kategorií (dívky a chlapci 7. a 8. třída) alespoň jednoho závodníka.

Se součtem nejlepších časů v každé kategorii 23:41,5 s ovládla soutěž škol ZŠ Zásmuky (okr. Kolín) před domácí ZŠ Masarykova Čáslav (24:16,2 s) a ZŠ TGM Velim (okr. Kolín; 24:45,8 s).

Více na stránkách targetsprint

Sběr papíru

Sběr papíruSběr papíru 27.5. - 3.6.2019

NÁSTĚNKA

Třídní schůzky pro rodiče budoucích prvňáčků se konají ve středu 19.6. od 15.30 ve třídě 2.A (vedle ředitelny)

Ředitelské volno 27.6 a 28.6.2024

Základní škola Zásmuky, okres Kolín

Komenského náměstí 94
281 44 Zásmuky

Ředitelka školy: Mgr. Alena Bernardová
Zástupkyně ředitelky: Zuzana Literová

Tel/fax: +420 321 796 236 (ředitelna)

E-mail: reditelstvi@zs-zasmuky.cz
Domů ZŠ Zásmuky

Created by © 2013 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy