logotyp

Školní rok 2021/2022

informace k 1. září

Zahájení školního roku 2021/2022   
1. září


...

Slavnostní zahájení pro prvňáčky

pro zobrazení klikněte

Jak jsme si hráli na archeology.

Jak jsme si hráli na archeology.

V úterý 14. září si třída 6.B zahrála na archeology. Jejich učitelka dějepisu s panem školníkem připravila aktivní hodinu dějepisu. Děti se na dvě hodiny změnily v archeology. Vyzkoušely si různé druhy jejich práce – vykopávání předmětů ze země, čištění, dokumentování, zakreslení místa nálezu.

Při práci děti prožily radost a očekávání z toho, co najdou, ale i trochu adrenalinu. A to, když  dlouho po nálezu prvního předmětu (Věstonické venuše) nenašly dalších 5. Až paní učitelka dostala nápad a poslala pro pana školníka, který jediný věděl, kam ukryl „naše poklady.“ Potom už rychle našly zbývající předměty. Ale největší radost měla paní učitelka, protože to byly její a zapůjčené poklady.


Jana Spudilová

Chemie - 9. ročníky

Chemie - 9. ročníky
V hodinách chemie nyní probíráme elektrolýzu. Paní asistentka Mikšovská nám přinesla ukázat model elektrolyzéru, který si doma sestavila. Vysvětlila nám, jak vše funguje a spolu s ní jsme zkusili vyčistit starou podkovou od rzi. Podkovu se nám podařilo krásně vyčistit, ani to dlouho netrvalo. Moc se nám to líbilo a paní asistence děkujeme za praktickou ukázku.
Nicol Weissová - 9.A

Planetárium - 6.AB

Planetárium - 6.AB

V pondělí 25.10.2021 jely naše třídy 6.A a 6.B do planetária. Planetárium se nachází v Praze. Byli jsme na promítání pořadu Pohyby Země. Promítali nám hvězdnou oblohu a různé planety. Pak nám vysvětlovali, proč se na Zemi střídají roční období. Ve vestibulu jsme si mohli vyzkoušet hodně zajímavých věcí, například to, jak velká je gravitace na jednotlivých planetách. Měli tam také obchod, kde jsme si mohli koupit různé pohlednice, záložky, knížky a samolepky s obrázky z vesmíru. V planetáriu se všem moc líbilo.

A.Šípková 6.B

Chemie - 8.- ročník

Chemie - 8.- ročník

V chemii probíráme nyní metody oddělování složek ze směsí.

Vyzkoušeli jsme si filtraci. Ve skupinkách jsme měli za úkol oddělit směs aktivního uhlí a vody. Děkujeme Pavlovi za to, že uhlí přinesl, bez něj bychom si filtraci nemohli vyzkoušet. Potřebovali jsme nálevku, stojan, kádinky, vatu a filtrační papír. Bylo to fajn, zkusit si vše prakticky. Už se těšíme na další cvičení.

B. Jirsíková - 8.A

Turistický kurz - 27.9.- 1.11.- 8. a 9. ročníky

Turistický kurz - 27.9.- 1.11.- 8. a 9. ročníky
   27.září jsme deváťáci a osmáci vyrazili na turistický kurz  do Rokytnice nad Jizerou.Staraly se o nás paní učitelky Pecharová, Verflová a Hartmanová a také  zdravotnice Maruška, která na nás čekala vždy s úsměvem na tváři.
   První výšlap byl hned první den a bylo to na vyhlídku Stráž. I když jsme šli do kopce ,který vypadal, že snad nikdy neskončí , tak výhled stál za to. Pod námi se objevila celá Rokytnice !
   Druhý den jsme šli na kopec Ručičky. Tento kopec nám také dal dost zabrat ,ale všichni jsme to zvládli a vylezli jsme nahoru jako vítězové!
   Třetí den byl celodenní výlet..Jeli jsme do Harrachova, kde jsme navštívili sklárnu ,kde to bylo také moc zajímavé a pak jsme pokračovali k Mumlavskému vodopádu, kde jsme si všichni udělali fotky na památku. Nakonec jsme šli do muzea s názvem Šindelka.
   Čtvrtý den na nás čekal malý okruh kolem Rokytnice a různé hry s diskotékou a bohužel balení. Bylo nám líto, že už je pátek a musíme jet domů. 

Turisticky kurz se nám všem moc líbil. 

Nicol Weissová a Viky Dvořáková 9.A

ŠKOLNÍ KLUB

ŠKOLNÍ KLUB

V klubu (třídě) se scházíme pravidelně po vyučování, povídáme si o zážitcích ze školních lavic, odpočíváme a relaxujeme tvořením z různých materiálů, pletení z bavlnek, skládání z papíru. V příjemném počasí chodíme společně na vycházky, pečujeme o záhony, jezírko ve školní zahradě a nakonec si společně si zasportujeme na školním hřišti.  K doplnění znalostí nejen o přírodě i hrám využíváme školní i tablety.

Edita Petrová

Čistírna odpadních vod v Zásmukách - 8.AB- 9.11.

Čistírna odpadních vod v Zásmukách - 8.AB- 9.11.
V úterý 9. listopadu se naše třídy 8.A a 8.B vydaly na exkurzi do čistírny odpadních vod. Nejprve jsme si  s paní učitelkou v hodině chemie prošli prezentaci:Jak se čistí voda a připravili jsme si otázky, na které jsme chtěli dostat odpovědi. Pak jsme vyrazili na čističku vody v Zásmukách, kde se nás ujal pan Jeřábek, vedoucí technických služeb. Ochotně nám vše ukázal a vysvětlil.Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí. Nejdříve jsme viděli průtok znečištěné vody, poté její přefiltrování a dokonce i nádrže, kam se přidávají speciální bakterie. Nakonec zcela čistá voda odtékala do potoka. Děkujeme panu Jeřábkovi za zajímavý výklad, návštěva čistící stanice se nám moc líbila.

Lucie Boulová, 8.A

Mladý technik (4. a 5. třída)

Mladý technik (4. a 5. třída)

Žáci 4. a 5. třídy na kroužku Mladý technik pomocí stavebnice merkur postupně dle návodů nebo i své vlastní fantazie sestavují různé modely ze stavebnice merkur viz fotogalerie.

Tvoření s Maruškou a Helčou ve školní družině

Tvoření s Maruškou a Helčou ve školní družině

Návštěva 5.A na statku.

Návštěva 5.A na statku.
Na pátek 26. listopadu jsme se všichni moc těšili. Čekalo nás plno zážitků a překvapení. Domácí zvířata, která zde chovají rodiče našeho spolužáka Tomáše někteří z nás již znají, ale dnes to bylo i se zajímavým výkladem. Hned při příchodu nás uvítalo nedávno narozené telátko, které jsme si mohli nakrmit z lahve. Paní Nevařilová velice zajímavě vyprávěla o všech domácích zvířatech, která nám ukazovala. Všichni jsme pozorně poslouchali, protože na závěr nás čekala „ bojovka“, která měla prověřit naše získané znalosti. Po prohlídce zemědělských strojů – traktorů, kombajnu a secího stroje přišla všemi očekávaná hra. Úkoly nabyly lehké, ale odměna v podobě sladkostí byla velkým překvapením. Moc děkujeme Tomášovi a jeho rodičům za zajímavý a zábavný program, který pro nás připravili.
 
Žáci třídy 5.A a Hana Bubeníková / třídní učitelka /

Změna přestávek

Změna Velké přestávkyZměna Velké přestávky

Návštěva SPŠ Kolín

Návštěva SPŠ Kolín

V pátek 19.11. jely naše třídy 6.A a 6.B na Střední průmyslovou školu strojírenskou v Kolíně. Tam jsme se rozdělili do tří skupin. Jedna skupina programovala roboty, druhá skupina tvořila 3D samolepky a třetí skupina navrhovala na počítači roboty, vázy a stojánek na mobil. Vše nám vysvětlovali žáci 4. ročníku. Líbilo se mi, že jsme mohli vidět naživo, jak 3D tiskárna funguje a naučit se zase něco nového. Kluci byli moc hodní a vše nám ochotně vysvětlovali. Po třech hodinách na nás čekal výborný oběd , malé dárečky a cesta domů. Jsem ráda, že jsme se tam mohli podívat a věřím, že to nebylo naposledy. Bylo to opravdu skvělé!!!

Děkujeme. Bára Jindrová 6.A

Exkurze do K. Hory

Exkurze do K. Hory
Exkurze do K. Hory (pivovar, Dačického dům, Muzeum čokolády, Muzeum kutnohorských pověstí)- 9. ročníky
V pondělí 15.11. jsme se vydali na exkurzi do pivovaru v Kutné Hoře. Díky panu Zvoníkovi, který je bývalým žákem naší školy, jsme mohli vidět podrobně celý proces výroby piva. Potom jsme navštívili zrekonstruovaný měšťanský Dačického dům, který jsme si celý prohlédli a kde na nás čekala prezentace a následně i zajímavý kvíz, týkající se významných osobností Kutné Hory. Po krátkém obědě jsem navštívili Muzeum čokolády, kde jsme ochutnali kakaový bob, různé druhy čokolády a seznámili se s tím, jak se čokoláda vyrábí. Na závěr jsme si prošli Muzeum kutnohorských pověstí, kde jsme se dozvěděli například to, jak byla založena K.Hora. Byl to krásný a naučný výlet, který jsme si moc užili.
Simona Sińorová, Magda Bubáková IX.B
foto: Nicol Weissová IX.A

Byl u nás Mikuláš

Byl u nás Mikuláš
V pátek 3.12. 2021 se naši deváťáci převlékli za čerty, Mikuláše a anděly. Chodili do nižších tříd, kde si k sobě volali hříšníky, aby jim připomněli jejich hříchy. Ti museli říkat básničku, nebo zpívat písničku a slíbit, že se polepší. Ve třídách se většinou našli i hodní žáci, ty andělé odměnili. Následně se Mikuláš, tři čerti a dva andělé přesunuli do zásmucké mateřské školy. Tam jim třídy Berušek, Včeliček a Motýlků zazpívaly každá dvě písničky. I tady si Mikuláš pozval k sobě zlobilky a nezbedníky a všichni slíbili, že se do příštího roku polepší! Andělé a čerti všem dětem rozdali mikulášskou nadílku, aby odměnili ty děti, co byly hodné, nebo slíbily, že už zlobit nebudou. 

Deváťákům se vše moc vydařilo, všichni si to užili. Tím se uzavřela další naše společná vzpomínka. 
Adéla Pichlová, 9. A

Čokoládovna Šestajovice 2.AB

Čokoládovna Šestajovice 2.AB
Po dlouhé době jsme se konečně dočkali prvního výletu s našimi dětmi a paní učitelkami. Navštívili jsme s 2.A. a 2.B. čokoládovnu v Šestajovicích, kde měly děti možnost si vyrobit vlastní čokoládu.
Každý podle své chuti. Výlet se nám vydařil a spokojenost byla na všech stranách. Těšíme se na další zajímavé akce:)

Projektový den ve ŠD/ŠK

Projektový den ve  ŠD/ŠK

Projektový den ve  ŠD/ŠK ze dne: 11.11.2021

      Téma jsme nazvali- 

ŠKOLNÍ ZAHRADA – ŘÍ, ŘÍJEN, LISTOPAD- V PŘÍRODĚ JE POŘÁD CO SLEDOVAT

 Rozdělili jsme téma na 4 bloky a dvě skupiny žáků (I., II. třída ŠD a III.-IV. třída ŠK)

  1. Poznávání základních druhů rostlin a živočichů žijících v okolí stojatých vod, modelovým příkladem bylo jezírko na zahradě ZŠ Zásmuky.

- procvičování probíhalo ve spolkové klubovně Města Zásmuky formou určování obrázků podle vlastního výběru dětí na magnetické tabuli

       2.  Mikroskopování připravených preparátů hmyzu (noha včely, kobylky) a části těla (křídlo vážky,    

               noha  a kusadla krtonožky)vzorky těl dospělců těchto druhů.

             - na závěr žáci nakreslili na papír náčrty různých části těla hmyzu, které je nejvíce zaujali

      3.    Tvoření zmenšeného modelu zahrady -  stromy, keře, mechy, známé druhy živočichů, houby.

            - použili jsme přírodní materiály, které jsme vložili na vyrobenou konstrukci (dřevěná paleta 

               s vyvrtanými otvory doplněná o návrhy zvířat).

            -použitý materiál korkové zátky, skořápky od vlašských ořechů, šišky a větve jehličnanů

      4.    Hry mimo klubovnu

            - rozdělili jsme žáky na dvě skupiny podle věku a předpokládaných znalostí o přírodě v prostoru 3X3. 

            - hra započala položením  papírové lístky s úkoly (tvrzeními o zákonitostech v přírodě), na které bylo 

              možno odpovědět variantami ANO x NE

           - za správnou odpověď získali žáci bod

Závěrem následovalo celkové shrnutí a vyhodnocení soutěží, obrázků a žáci obdrželi na památku fotografii sovičky s názvem projektového dne.

    Děkujeme dalším lektorům – Ing. M. Petr, Mgr. Eva Šebková za spolupráci a odměnu pro žáky.

                                               Edita Petrová

Cesta do staletí

Cesta do staletí

Dne 3.12. 2021se třída 7. A účastnila projektu Cesta do staletí aneb Stříbrná horečka na Horách Kutných za vlády Václava II. Děti si prožili pár věcí ze života kutnohorských havířů, seznámili se s těžbou stříbra a jeho zpracováním v Kutné Hoře za vlády Václava II. Nakonec si vyrazili pražský groš na památku. Nejlepší na tom bylo, že jsme nemuseli ani vytáhnout paty ze Zásmuk, protože pracovníci z Muzea stříbra v Kutné Hoře přijeli za námi. ???? Tímto děkujeme paní Kateřině Vondruškové a panu Jiřímu Kremlovi za poutavou a zajímavou prezentaci.

učitelka dějepisu

Jana Spudilová

Exkurze do skanzenu - Přerov nad Labem - 16.12.- 6. ročníky

Exkurze do skanzenu - Přerov nad Labem - 16.12.- 6. ročníky
Ve čtvrtek 16. 12. vyrazily třídy 6.A a 6.B do skanzenu v Přerově nad Labem na výstavu "Svátky zimy." Ve skanzenu byly různé chaloupky, které byly staré a dovezené z okolí. Vyzdobené chaloupky byly věnovány různým svátkům zimy, např.sv. Mikuláši, sv. Lucii atd. Nejprve jsme si prohlédli všechny chalupy, pak jsme ve skupinách hledali různá řemesla a nakonec jsme šli nakoupit do stodoly vánoční suvenýry. Domů jsme si vezli nejen sladké pochoutky,ale i spoustu zážitků. Ve škole nás pak druhý den ještě čekal zábavný kvíz na to, co jsme si zapamatovali a sladké odměny za správné odpovědi.

Aneta Šípková 6:B

Lyžařský výcvik

Lyžařský výcvikDne 30.1 žáci druhého stupně naší školy odjeli na lyžařský výcvik. Už v autobuse byla pozitivní nálada a všichni se moc těšili. Po příjezdu a vybalení učitelé provedli poučení o bezpečnosti. Druhý den se žáci vydali na svah a celý den lyžovali. během dne probíhaly také různé aktivity. Třetí den začal ranním lyžováním a odpoledne jsme strávili procházkou na náměstí Rokytnice. Další den se žáci převlékli do svých kostýmu a vydali se na sjezdovku. Večer zpestřila přednáška o horské službě. Celý lyžařský výcvik ukončila diskotéka. Moc jsme si to všichni užili a přiučili  novým věcem.

Burza škol v Čelákovicích - 24.2.2022- 8. ročníky

Burza škol v Čelákovicích - 24.2.2022- 8. ročníky
Dne 24.2. se žáci osmých tříd vydali na veletrh středních škol do Čelákovic. Exkurze byla opravdu povedená,ani jsme si nemysleli,že to může být tak bezva. Studenti středních škol nám pomáhali s výběrem školy. Měli krásně připravené prezentace o svých školách a k tomu zajímavé povídání. Myslím,že každý z nás si to tam užil. Bylo tam plno sympatických lidí a dalo se s nimi dobře komunikovat. Odpoledne jsme se ještě prošli po staré Kouřimi.

Bára Chocholová 8.B

Informace o Doučování Covid 19

 Příloha 4_MŠMT-Plakát A4 k publicitě NPO Příloha 4_MŠMT-Plakát A4 k publicitě NPO

Zápis do 1. třídy 2022-2023

Zápis do 1. třídy 2022-2023Zápis do 1. třídy 2022-2023

Turnaj basketbalu

Turnaj basketbaluDne 23.3.2022 se holky z 8. a 9.tříd zúčastnily turnaje v basketbalu. Turnaj se konal v nové sportovní hale v Borkách v Kolíně. Celkem se přihlásilo devět týmů. A jeden z nich, který reprezentoval naši školu, se skládal z Ádi Pichlové, Lindy Landfeldové, Simči Siňorové, Terky Mrázové, Báry Jirsíkové, Lucky Boulové, Ádi Čápové a Rózy Adámkové. Naší oporou a trenérem byla paní učitelka Hartmanová. Bojovaly jsme statečně a umístily jsme se na krásném 4.místě. Do posledního zápasu o 3.místo jsme nastoupily s velkým odhodláním a touhou zvítězit, jen štěstí zrovna nebylo na naší straně. Celý den jsme si moc užily a rády jsme se zúčastnily!

Budoucí prvňáčci na návštěvě ve škole

Budoucí prvňáčci na návštěvě ve škole

 Jako každý rok touto dobou tak i letos k nám zavítaly na exkurzi děti ze zásmucké a chvatlinské mateřské školy v doprovodu svých učitelek.

Budoucí prvňáčci přicházeli v malých skupinkách ve dnech 23., 24. 29. března, aby se podívali, co je čeká příští rok od září.

Děti nejen se zájmem sledovaly průběh výuky v 1.A a v 1.B, ale také dostaly možnost zapojit se do zábavných výukových aktivit, a dokonce si i mohly vyzkoušet práci na interaktivní tabuli.

Školkové děti daly současným prvňáčkům na konci společné vyučovací hodiny sáček bonbónů a všichni se s veselou náladou rozloučili. 

Bylo to vzrušující setkání pro všechny zúčastněné.

Pevně věříme, že tato první zkušenost se školou byla pro budoucí školáky natolik příjemná, že už se nemohou dočkat, až za několik málo měsíců  usednou do školních lavic.

Naše dějepisná exkurze do Kutné Hory

Naše dějepisná  exkurze do Kutné Hory
V pátek 25. března 2022 jsme se s naší třídou 7. A a se 7. B vydali na exkurzi do Kutné Hory. Navštívili jsme Vlašský dvůr, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací od našich průvodců. Byli jsme v kapli svatého Václava, dívali jsme se, jak se vyráběly tehdejší mince, nebo nám povídali o různých pověstech, které se tam staly. Po exkurzi nám paní učitelky rozdaly pracovní list a my jsme ho vyplnili. Procházeli jsme se Kutnou Horou a poznávali stavební slohy. Všem se nám to moc líbilo, bylo to poučné, ale i hodně zábavné.
 
  Nikol Knížáková 7. A

8.A a 8.B navštívily SPŠ Kolín

8.A a 8.B navštívily SPŠ Kolín5.4. se osmáci vydali na kolínskou průmyslovou školu, kde si vyzkoušeli práci s 3D tiskem a úspěšně rozpohybovali prostřednictvím počítače roboty. Mnozí byli překvapení možnostmi, které průmyslová škola nabízí. 

Velikonoční prohlídka zámku Loučeň - exkurze 6.AB

Velikonoční prohlídka zámku Loučeň - exkurze 6.AB
V úterý 12. dubna se vydaly šesté třídy na velikonočně zaměřenou exkurzi na zámek v Loučni. Nejprve se žáci vydali po naučné stezce do zámeckého parku prozkoumat labyrinty a bludiště. Všichni našli cestu ven a tak mohli po krátkém občerstvení vejít v doprovodu zámeckého pána do velikonočně vyzdobeného zámku. Při prohlídce jednotlivých komnat se postupně seznamovali s jednotlivými velikonočními tradicemi a zvyky. Děvčata se dozvěděla jakou barvu stuhy vybrat chlapcům na pomlázku a chlapci si mohli vyzkoušet pravé velikonoční řehtačky. Na závěr si pak každý odnesl z velikonoční dílničky malý suvenýr.
Mgr.A.Verflová a Mgr. Z.Hartmanová - tř. učitelky 6. ročníků

Návštěva našich bývalých žáků

Návštěva našich bývalých žáků
V těchto dnech (12.-13.dubna) probíhaly na středních školách přijímací zkoušky a tak někteří naši bývalí žáci využili uděleného ředitelského volna a přišli se na nás podívat. Podělili se s námi o své zkušenosti ze středoškolského studia a popovídali si se svými bývalými učiteli.V šesté třídě pak pomáhali žákům při hodině fyziky během skupinové práce při sestavování jednoduchých el. obvodů. Děkujeme a jsme rádi, že se k nám naši bývalí absolventi rádi vracejí.
Mgr.A.Verflová - tř. učitelka 6.B

Práce mladších žáků keramického kroužku

Práce mladších žáků keramického kroužku

Vaření (Holky 7AB)

Vaření (Holky 7AB)

Vaření mě strašně moc baví. Myslím si, že jsme se všichni něco nového přiučili. Každé pondělí vaříme nové věci, většinou se nám to povede, ale někdy to skončí katastrofálně, protože se občas nesoustředíme. Jsou to ale mňamky. (Sabina Zvoníková 7. B)

 

Vaření s paní asistentkou je velmi zábavné, občas vaříme rychlejší jídla. Pokoušíme se i někdy o složitější pokrmy. Na vaření může být i zábava, když se nám to povede a jako parta holek super.(Martina Husariková, 7.A)

Zápis do 1. třídy

Zápis do 1. třídy

Pátek 21. dubna byl pro některé z nás mimořádný den. Přivítali jsme ve škole cca 50 budoucích prvňáčků. Děti přišly k zápisu v doprovodu rodičů. Celou dobu je provázely víla Amálka, červená Karkulka, Šípková Růženka, dva skřítci, čarodějnice a Krakonoš. Pomáhaly dětem zbavit se  obav a užít si tuto výjimečnou událost. U dětí jsme ověřovali, zda už jsou na vstup do první třídy připravené. Děti poznávaly barvy a tvary, kreslily postavu, počítaly, pojmenovávaly obrázky, vytleskávaly slova aj. Ukázalo se, že všichni jsou připraveni dobře, děti byly moc šikovné a paní učitelky ve školce také odvedly skvělou práci. Za odměnu si odnesly plno dárečků a jedinečný zážitek. Zbývá jen popřát budoucím školákům nejen mnoho studijních úspěchů, ale hlavně ať se jim ve škole líbí a jsou spokojené.

 

Slet čarodějnic na zásmucké škole

Slet čarodějnic na zásmucké školeDne 29. dubna 2022 se konal slet čarodějnic na zásmucké škole. Čarodějnice a čarodějové se slétli v půl deváté na dvoře školy. Poté letěli po zásmuckém okruhu. Soutěžili v Čáryfukové škole. Mladší soutěžili na hřišti s osmáky, starší v tělocvičně s deváťáky. Čarodějnická komise chodila po třídách a hodnotila krásné kostýmy učitelů a dětí, lektvary a vyrobené čarodějnice. Na konci dne komise vyhodnotila soutěže a kostýmy. Všichni jsme si akci užili a těšíme se na další. Děkujeme panu učiteli Kašparovi za akci.
Bára Jirsíková 8.A

Vycházka do přírody- 6.5.2022 -6. ročníky

Vycházka do přírody- 6.5.2022 -6. ročníkyV pátek se konal na naší škole sportovně-turistický den. Někteří z nás se účastnili sportovních soutěží a  my ostatní jsme se vydali na turistický výlet k Toušickému mostu.Pozorovali jsme tam jez a proudy vody, které tam tekly a pak jsme se vydali k zásmucké kapličce v lipové aleji. Šli jsme krásnou přírodou a mrzelo nás, že všude bylo dost odpadků. Říkali jsme si, že si příště vezmeme pytel a budeme je sbírat. Když jsme došli ke kapličce, tak jsme si všimli starého hřbitova a šli jsme se s paní učitelkou podívat do márnice, kde nic nebylo, což byla škoda. Na závěr výletu jsme si povídali o tom, co jsme viděli a co jsme se všechno dozvěděli.
Štěpán Jelínek, 6.B

Sportovní den mládeže s TAJV v Zásmukách

Sportovní den mládeže s TAJV v Zásmukách

Výroba pomazánky (PČ 5.A)

Výroba pomazánky (PČ 5.A)
Čtvrtek 19.5. jsme si užili pracovní činnosti. Nejdříve jsme se dozvěděli něco o stolování a etiketě a potom jsme si připravili pomazánky. Rozdělili jsme se do skupin, kde jsme si jednotlivé pomazánky umíchali. Vyhrála to vajíčková, ale byla i salámová, rybičková, česneková se sýrem. Pomazánky se povedly a byly mňam.
 
 Jana Spudilová, uč. PČ

Zápis pro ukrajinské děti

Zápis pro ukrajinské dětiZápis pro ukrajinské děti

Projektový den - fyzika

Projektový den - fyzika

Byl to ten slavný den, kdy k nám byl zaveden...ELEKTRICKÝ PROUD

Dne 17.5. se uskutečnil projektový den s fyzikou pro 6. ročníky. Dozvěděli jsme se plno věci o elektřině (např.: jak se zapojuje  tramvajový zvonek). Dělali jsme různé pokusy. Nejlepší pokus byl se svítící čelenkou. Moc jsme si to všichni užili. 

Psaly: Petra Magiera, Barbora Jindrová, Eliška Sahulová a Anna Alena Nováková

Exkurze v pastelkárně v Šestajovicích

Exkurze v pastelkárně v ŠestajovicíchDne 17.5. se třídy 2.A a 2.B zúčastnily exkurze v pastelkárně v Šestajovicích. Děti odlévaly trojhranné voskové pastelky z včelího vosku, které si i dárkově zabalily. Také si ozdobily 2 kusy svíček polevou "Starwax". Prohlédli jsme si i minifarmu, kde děti obdivovaly mini prasátka, ovečky, poníky. Na závěr jsme si vyzkoušeli nákup v podnikové prodejně.

Turnaj ve florbale 8. a 9. třída

Turnaj ve florbale 8. a 9. třída
V úterý dne 31.5 2022 se konal turnaj ve florbale, kterého se zúčastnily holky z 8. a 9. tříd. Turnaj se odehrál v nové sportovní hale v Borkách v Kolíně. Dohromady se na tento souboj florbalu přihlásilo jedenáct týmů. Právě jeden z týmů byla naše Základní škola Zásmuky, kterou jely reprezentovat naše holky z 8. třídy, Viky Hoření, Gabča Mrázová, Áďa Čápová, Míša Haviárová, Bára Jirsíková, Lucka Boulová a Alča Kalibová. Nemohly chybět ani holky z 9. třídy, Dorča Jarošová, Viky Dvořáková, Linda Landfeldová, Nikča Weissová a Simča Siňorová. 

Naše celozápasová podpora a nejlepší trenérka byla paní učitelka Zuzana Hartmanová. 
Na turnaji ve florbale jsme byli statečné bojovnice a umístily jsme se na krásném devátém místě.
Celý den strávený s kamarády, paní učitelkou a účasti ve florbale jsme si užily. Budeme se těšit na další, děkujeme...
Dorča Jarošová

Atletika

Atletika6.6. jsme byli reprezentovat školu na atletických závodech.Měli jsme trému,ale všichni jsme do toho dali maximum.Holky z 9. a 6. tříd běhaly sprint a vytrvalost.Povedlo se jim to.Kluci 7. a 8. třída běhali sprint a také vytrvalost.Také se ostatní účastnili hodu krikeťákem a skokem do dálky.Paní učitelka na nás byla pyšná.Bylo to náročné,ale užili jsme si to.
Viki Dvořáková..

Basketbal

BasketbalVe středu 8.6. 2022 naší školu opět reprezentovaly holky z 8-9.tříd v basketbalu. Zápas se odehrál na Průmyslové škole v Kolíně. Ze záčátku jsme se musely pořádně rozehrát a pak už to šlo skvěle.
Náš tým se skládal z Gabči Mrázové, Ádi Čápové,Rózy Adámkové,Simči Siňorové, Lindy Landfeldové,Viky Dvořákové,Dorči Jarošové,Ádi Pichlové,Barči Jirsikové a Lucky Boulové. Za trénink a oporu děkujeme paní učitelce Hartmanové. Nakonec jsme skončily na 8. místě a moc jsme si to užily. 

Linda Lanfeldová 9.A

Zlatý list 2022- Zásmuky (bažantnice): základní kolo

Zlatý list 2022- Zásmuky (bažantnice): základní kolo

Ve dnech 26.4. a 27.4. se konal 50. ročník základního kola přírodovědné soutěže „Zlatý list“ v zásmucké Bažantnici. Zúčastnilo se celkem 146 dětí včetně mateřské školky Zásmuky a Kouřim. Kategorie byly rozděleny podle jednotlivých tříd: odkazZlatý list 2022 – Ekocentrum Vrátkov: krajské kolo Dne 27.5. jsme si udělali výlet do nového ekocentra Vrátkov u Doubravčic, kde jsme bojovali o umístění v krajském kole Zlatého listu. Bylo zde sedm stanovišť, kde jsme mohli získat nejvíce 10 bodů. I přes těžké otázky jsme se umístili na krásném 3. místě v kategorii mladší-třídy 4-6 a v kategorii starších na 4 místě. Okolí se nám líbilo, poznali jsme nové kamarády a měli jsme obrovskou radost z výsledků. Mnoho úspěchů do dalšího roku 2023 přeje tým z ČSOP Zásmuky

Zlatý list 2022

Zlatý list 2022Zlatý list 2022

Zoo Chleby 2.A a 2.B

Zoo Chleby 2.A a 2.BDne 15.6. navštívily třídy 2.A a 2.B Zoo Chleby. Děti byly nadšené z vyprávění ošetřovatele o velbloudech. Dokonce dostaly kousek jejich zimní srsti. Nádherným překvapením byla medvědice se svým malým medvídětem. Děti procházely zahradu a na každém kroku nacházely nějaké jiné zvířátko. Velkým zážitkem bylo také nakupování suvenýrů ve zdejším obchůdku.

FLORBAL

FLORBAL
Dne 30.5. se žákyně 6. a 7. tříd zúčastnily Florbalového turnaje v Kolíně. Jmenovitě Dominika Jahodová, Eliška Sahulová, Anna Alena Nováková, Petra Magiera, Barbora Jindrová, Aneta Šípková, Adriana Dusilová, Nela Hronová, Lucie Pěchoučková a Tereza Daudová. Sraz jsme měly před školou v 6:45. Když jsme přišly do haly tak jsme se šly převléknout, rozcvičit doprostřed haly, kde se turnaj odehrával. Po rozcvičení jsme šly hned hrát. Když jsme odehrály všechny zápasy, tak jsme nakonec skončily na 9. místě. Po turnaji jsme si došly na zmrzlinu a jely zpátky do Zásmuk. Turnaj jsme si moc užily a už se těšíme na příští.

Eliška Sahulová, Domča Jahodová 6. A

TURISTICKÝ KURZ 2022

TURISTICKÝ KURZ   2022
Dne 13.6. se konal pro 6.-7. třídy turistický kurz. Odjezd byl v osm hodin do penzionu Lenoch v Krkonoších. Po příjezdu jsem si vybalili kufry a šli jsme na oběd. Po obědě jsme se vydali na chatu Dvoračky. Večer jsme měli v nohách nachozeno 15 km. V úterý jsme se vydali na Čertovu horu. Ve středu jsme měli celodenní výlet na Mumlavské vodopády. A ve čtvrtek nás pan majitel odvezl autobusem do Příchovic, odkud jsme došli na rozhlednu Štěpánka. Ze které jsme pak šli pěšky nazpátek do penzionu, přes Paseky. Večer jsme opékali buřty. V pátek ráno po snídani jsme jeli domů.

Celý turistický kurz jsme si moc užili.
Petra Magiera a Honza Dvořák 6.A

Víceboj základních škol

Víceboj základních škol

Dne 15.6. a 22.6.2022 se žáci z osmých a devátých tříd zúčastnili víceboje ZŠ na průmyslové škole v Kolíně. Akci připravili studenti SŠ. Byla tam různé stanoviště s úkoly, které byly bodovány. Na každé stanoviště jsme měli 15min. Stanoviště byli různého typu: robo závod, překážková dráha, záhady, štafeta atd… Na přestávku a na vyhlášení cen jsem čekali v učebně, kde na nás čekalo občerstvení a bohaté ceny.

15.6 jsme se umístili v semifinále na 3. místě z 6 týmů ve víceboji ZŠ. Postoupili jsme do finále, kde se účastnilo 6 nejlepších týmů z 12ti. Ve finále jsme obhájili znovu krásné 3 místo.

Svědomitě školu reprezentovali: Ondřej Mikšovský, Michal Ditrych, Jan Bernard, Vikča Hoření a Barča Jirsíková.

Celé dny nás doprovázel a podporoval p. uč. Kašpar, moc děkujeme. Akci jsme si užili a těšíme se na další.

                Viktorie Hoření, Barbora Jirsíková

NÁSTĚNKA

Třídní schůzky pro rodiče budoucích prvňáčků se konají ve středu 19.6. od 15.30 ve třídě 2.A (vedle ředitelny)

Ředitelské volno 27.6 a 28.6.2024

Základní škola Zásmuky, okres Kolín

Komenského náměstí 94
281 44 Zásmuky

Ředitelka školy: Mgr. Alena Bernardová
Zástupkyně ředitelky: Zuzana Literová

Tel/fax: +420 321 796 236 (ředitelna)

E-mail: reditelstvi@zs-zasmuky.cz
Domů ZŠ Zásmuky

Created by © 2013 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy